Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Хто такий Зевс?
Як обрати надувний басейн?
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Вітаємо з Днем Вчителя!
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Як Вам новий сайт?

СТОП БУЛІНГ!

Дата: 2 квітня 2020 о 15:39, Оновлено 24 лютого 2021 о 23:45

ЗУПИНЕМО БУЛІНГ РАЗОМ!

Конвенція про права дитини

У Конвенції про права дитини (КПД), яку Україна ратифікувала у 1991 році, зазначено, що діти повинні бути захищені від насильства, відсутності піклування, брутального поводження та експлуатації (ООН, 1989). Ці терміни розуміють як такі, що охоплюють захист від багатьох конкретних загроз, як-от дитяча праця, торгівля дітьми, катування, тілесні покарання, цькування, сексуальні домагання, сексуальні наруги та сексуальна експлуатація, вербування  до збройних сил, збройні напади і стихійні лиха.

Закон України "Про охорону дитинства"

У свою чергу, питання запобігання та виявлення випадків жорстокого поводження з дітьми регулюється Законом України «Про охорону дитинства», де статтею 10 визначено, що кожній дитині гарантується право на свободу, особисту недоторканність та захист гідності. Дисципліна і порядок у сім’ї, навчальних та інших дитячих закладах мають забезпечуватися на принципах, що ґрунтуються на взаємоповазі, справедливості та виключають приниження честі і гідності дитини.

Закон України "Про освіту"

Зокрема стаття 53, визначає право здобувачів освіти на захист під час освітнього процесу від приниження честі та гідності, будь-яких форм насильства та експлуатації, дискримінації за будь-якою ознакою, пропаганди та агітації, що завдають шкоди здоров’ю здобувача освіти.

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)

Лист МОН від 14.08.2020 № 1/9-436 “Про створення безпечного освітнього середовища в закладі освіти та попередження і протидії булінгу (цькуванню)”

Лист Міністерства освіти і науки України від 29.12.2018 р. №1/9-790 «Щодо організації роботи у закладах освіти з питань запобігання і протидії домашньому насильству і булінгу»

Наказ МОН України № 1047 від 02.10.2018 «Про затвердження методичних рекомендацій  щодо виявлення, реагування на випадки домашнього насильства і взаємодії педагогічних працівників із іншими органами та службами»

Лист МОН від 18.05.2018 № 1/11-5480 “Методичні рекомендації щодо запобігання та протидії насильству”

Лист МОН України від 7.08.2018 № 1/9-486 «Про деякі питання організації в закладах освіти виховної роботи щодо безпеки і благополуччя дитини у 2018/2019 навчальному році»

Наказ "Про затвердження Порядку подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяв про випадки булінгу (цькуванню) та Порядку реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в закладі

ПОРЯДОК подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяв про випадки булінгу (цькуванню) в Головурівській ЗОШ І-ІІІ ст. Бориспільської районної ради Київської області

ПОРЯДОК реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в Головурівській ЗОШ І-ІІІ ст. Бориспільської районної ради Київської області

ПЛАН ЗАХОДІВ ЩОДО ЗАПОБІГАННЯ ТА ПРОТИДІЇ БУЛІНГУ НА 2020 - 2021 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

План заходів на 2019-2020 н.р. щодо профілактики булінгу

Як запобігти булінгу в учнівській спільноті

ТЕЛЕФОНИ ДОВІРИ​

Дитяча лінія 116 111 або 0800 500 225 (з 12.00 до 16.00);

Гаряча телефонна лінія щодо булінгу 116 000;

Гаряча лінія з питань запобігання насильству 116 123 або

0 800 500 335;

Уповноважений Верховної Ради з прав людини 0 80050 17 20;

Уповноважений Президента України з прав дитини

044 225 76 75;

Центр надання безоплатної правової допомоги 0 800 213 103;

Національна поліція України 102

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ДЛЯ УЧНІВ

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.